MEB Sınavların Ne Zaman Yapılacağını Yayımladı

MEB Sınavların Ne Zaman Yapılacağını Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı "MEB" Ara Tatil sonrasında okulların uzaktan eğitime geçmesi sebebiyle "Yüz Yüze Eğitim" genelgesi yayımlandı. 81 ile gönderilen yüz yüze eğitim genelgesinde neler var?

Bilim Kurulu tavsiye kararlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlığında yapılan kabine toplantısı sonrasında "Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirleri" kapsamında okullar başta olmak üzere birçok kısıtlama getirilmişti.

Canlı Ders Uygulaması Yapamayan Öğretmenin Yerine Görevlendirme

Milli Eğitim Bakanlığı "MEB" yüz yüze eğitime verilen arada canlı ders uygulamasına giremeyen öğretmenlerle ilgili olarak da açıklama yaptı. Bakanlık sağlık izni veya benzer nedenlerden dolayı canlı ders yapılamaması durumunda görevlendirme yapılabileceği denildi.

20 Kasım 2020 - 4 Ocak 2021 Arası Uzaktan Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla yayımlanan genelgede resmi ve özel örgün eğitim okulları ile hayat boyu öğrenme kurumlarında koronavirüs salgını yeni tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime verilen araya dair 81 ile yazı gönderildi.

Bazı Öğretmenler Haftada 1 Gün Okula Gidecek

Yüz yüze eğitime ara verilmesinden sonra uzaktan eğitim sürecinin verimli ve etkili bir şekilde yürütülmesi için zümre rehber öğretmenleri ile rehberlik servisinde görevli öğretmenler tarafından yapılacak planlama doğrultusunda haftada 1 gün okulda değerlendirme yapılacak ve sınıf defterleri işlenecek denildi.

DYK ve İYEP Kursları Verilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK ile takviye kursları 20 Kasım 2020 ile 4 Ocak 2021'e kadar ara verilecek. Pansiyonlarda da hizmet verilmeyecek. İYEP kursları da aynı şekilde yüz yüze eğitim başlayana kadar yapılmayacak.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.