MEBden Memurlar İçin Yer Değiştirme Duyurusu

MEBden Memurlar İçin Yer Değiştirme Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı 12 Temmuz 2017 tarihine öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu gibi nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusunu yayınladı. Başvurular MEBBİS resmi internet sitesi üzerin

Milli Eğitim Bakanlığı 12 Temmuz 2017 tarihine öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu gibi nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusunu yayınladı.

Tercihler için kadrolar bilim sanat merkezleri ve halk eğitim merkezleri hariç olmak üzere alanlar itibariyle norm kadro açığı bulunan eğitim kurumların tamamına Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden ulaşılacaktır.

Başvuruda dikkate alınacak husus hizmet puan üstünlüğü olarak belirtilmiştir. Sağlık durumu, can güvenliği mazereti veya diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan adayların eşlerine yer değiştirme başvurusunda bulunma hakkı tanınmıştır.

Öğretmenler başvuru yaptıktan sonra başvurularından vazgeçerlerse görev yapmış olduğu kuruma dilekçe vermek suretiyle yer değiştirme başvurularını iptal edebileceklerdir.

Öğretmenlerin başvurularını şahsen yapmaları gerekmektedir. Fakat il dışında olan öğretmenler, gerekli belgeleri e-posta, telefon, faks gibi iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunun müdürlüğüne süresi içinde ulaştırabilir. Başvurular, yöneticiler tarafından onaylandıktan sonra öğretmenin göreve başladığı sıra öğretmene imzalattırılmalıdır.

Başvurular iki aşamada gerçekleştirilecektir. İlk olarak eğitim kurumu, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri tarafından başvurular onaylanacaktır. Ardından eğitim kurumu tercihleri alınacak ve eğitim kurumu müdürlüklerince elektronik ortamda onaylanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyurunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.