Meclis 9 Ocak’a Kadar Tatile Giriyor

Meclis 9 Ocak’a Kadar Tatile Giriyor

AKP Grup önerisinin kabul edilmesi üzerine Meclis 9 Ocak 2018 tarihine kadar çalışmalarına ara verecek. 22 Aralık günü meclis 2017 yılının son mesaisini yapıyor.

Bütçe Tasarısı Görüşmeleri Bitince Tatile Girecek
2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ve 2016 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı mecliste görüşülüyor. Bu tasarılar ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında verilen gensorunun görüşmeleri tamamlandıktan sonra meclis çalışmalarına ara verecek. Meclis son olarak 22 Aralık Cuma günkü yani bugünkü toplantısında bu görüşmeleri bitirmeyi hedefledi. Görüşmeler tamamlanmazsa meclis yarın da çalışacak. 

Salondaki Sayı Yeterli Değil Tartışması
Meclisin tatil olmasına karşı olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, oylama için salondaki sayının yeterli olmadığını ifade etti. Bunun üzerine meclis başkanı İsmail Kahraman, katip üyeler aracılığıyla yeniden sayım yapılmasını istedi. Sayının yeterli olduğunun anlaşılması üzerine AKP Grup önerisi kabul edildi. 

Özel ise durumun tutanağa bağlanmasını istedi. Yapılan işlemi anayasaya aykırı olduğunu savundu. 

Meclis Çalışsın Karmaşası
Özgür Özel, meclisin tatil olması yerine çalışmaya devam etmesi gerektiğini savundu. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da yerinden söz alarak Özel’e katıldıklarını ifade etti. Ancak bunun için Danışma Kurulu kararı gerektiğini ve artık çok geç olduğunu ifade etti. Tartışmalar sonucu değiştirmedi ve Meclis 9 Ocak’a kadar çalışmalarına  ara vererek tatile giriyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.