Mecliste Açıklandı! Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın!

Mecliste Açıklandı! Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın!

Milletvekili Süleyman Girgin, Türkiye Büyük Millet Meclisinde asgari ücretten alınan vergilerin kaldırılmasını Meclis kürsüsünden dile getirdi.

İşverenlere Getirilen Vergi Muafiyeti Daha Fazla

Milletvekili Süleyman Girgin, Meclis’te devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında konuşma gerçekleştirdi. Pek çok konuya değinen Girgin, asgari ücretli çalışanların sorunlarına da değindi. Girgin, asgari ücretlinin maaş bordrosunu gösterdi ve alınan vergileri sıraladı. 1 yıl boyunca asgari ücretliden alınan vergi miktarının 30 milyar lira olduğunu ifade etti. Buna karşılık işverenlerden alınması gerekirken muaf tutulan vergi miktarlarının 176 milyar lirayı bulduğu da Girgin tarafından dile getirildi.

Asgari ücret Net 2 bin 800 lira olmalı Flaş Basın Açıklaması

Asgari ücret tespiti için yapılan toplantıların devam ettiği şu süreçte Girgin de asgari ücret talebini dile getirdi. Girgin, asgari ücretin en az 2.200 lira olması gerektiğini ifade etti ve herhangi bir vergi de alınmaması için de düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca gelir vergisi dilimlerinin maaş artışlarına rağmen sabit kalması da yeni yılda asgari ücretliye daha fazla yük olarak geri dönecek. Zira %15 vergi dilimine ekim-kasım aylarında giren asgari ücretliler gelecek yıl maaşlarının artması neticesinde daha çabuk vergi dilimine gireceklerdir. Dolayısıyla alacakları maaşlar devlete geri dönecektir

Bu sebeple maaşlardan vergi alınmasının önüne geçilmeli ve asgari ücretten hiçbir vergi alınmamalıdır. CHP’li vekiller emeklilikte yaşa takılanların sorununun da çözülmesi gerektiğini talep etti. Bunun maliyetinin ise yanlış hesaplandığını ifade ettiler.

Milyonlarca İşçiye İşverenlerin Asgari Ücret Teklifi Belli Oldu.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum