Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi KPSS 55 Puanla 16 Personel Alımı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi KPSS 55 Puanla 16 Personel Alımı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu sınavsız KPSS 55 puanla 16 personel alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 16 personel alınacaktır. Personel alımında yazılı/sözlü sınav, ikamet şartı yoktur. KPSS 55 puan şartı vardır.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi alınacak personellerin sayı ve unvan dağılımı

1 Büro Personeli, 3 Teknisyen, 2 Şoför, 2 Bahçıvan, 4 Temizlik Görevlisi ve 4 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi personel alımı için başvuru süresi ve şekli

Adaylar başvurularını 26 Ocak 2022 tarihine kadar Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı ( İstiklal yerleşkesi içerisindedir) şahsen veya posta yoluyla yapacaklardır.

buro.jpg

Büro Personeli alımı için aranan şartlar

  • Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programlarından birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Teknisyen kadrosuna başvuru koşulları

  • 1 personel için Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerliği veya Veteriner Sağlık Teknikerliği Önlisans Programlarından birinden mezun olmak, Mezuniyet sonrası alanında 2 (iki) yıl tecrübeli olmak ve bunu SGK dökümü ile belgelendirmek ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
  • 1 personel için Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin veya Çok Programlı Anadolu Liselerinin Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanı Çerçeve Öğretim Programı Veteriner Sağlık Dalından mezunu olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
  • 1 personel için İlgili bölüm Önlisans mezunu olmak, UGT 2041 Doğalgaz yangınlarına Müdahale Teknikleri, UGT 1601 Kontrolsüz Gaz Çıkışlarına Müdahale Teknikleri ve PE Kaynakçı Yeterlilik sertifikalarına sahip olmak, Doğalgaz iç Tesisatçılığı Isıtma ve Doğalgaz Kurs Belgesine Doğalgaz işletme ve bakım operatörlüğü kimlik kartına sahip olmak, Mezuniyetinden sonra belgelendirmek şartıyla alanında en az 5 yıl deneyime sahip olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak.

Şoför alımında aranan nitelikler

  • 1 personel için Herhangi bir Önlisans Programından, 1 personel için Liseden mezun olmak, ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresinin dolmasına en az 3 ay kalmış D-C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Sürücü Belgesiyle ilgili olarak 3 yıl çalışmış olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 ve KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak.

Bahçıvan kadrosuna başvuru şartları

  • Lise ve Dengi Okulların Bahçecilik Alanı ve Dalları/Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları/Tarım Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak, B sınıfı üç yıllık sürücü belgesine sahip olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak.

Temizlik Görevlisi alımında aranan nitelikler

  • Lise mezunu olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuru şartları

  • Güvenlik ve Koruma Önlisans Programlarından mezun olmak veya herhangi bir Önlisans Programından mezun olmak, 5188 sayılı Kanunun 10. ve 14. maddesinde belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibarı ile 30 yaşını bitirmemiş olmak, Erkek adaylarda 170 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla 13 ten az olmamak, Kadın adaylarda 165 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 10 dan fazla, 13 ten az olmamak, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.