Mehmet Müezzinoğlu 22 Eylül Taşeron İşçiler Hakkında Açıklama

Mehmet Müezzinoğlu 22 Eylül Taşeron İşçiler Hakkında Açıklama

Taşeron işçilerin merakla beklediği açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan geldi. İşte son dakika taşeron açıklaması…

Mehmet Müezzinoğlu canlı yayında taşeron işçilerle ve kıdem tazminatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önce de Sağlık Bakanı iken bir açıklamada bulunmuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Bu sorulardan birisi olan kıdem tazminatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu’na göre  kıdem tazminatında her iki taraf için adalet henüz korunamadı. Adaleti sağlamak için önümüzdeki haftalarda tekrar bir görüşme yapacaklarını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın değişmesi üzerine de taşeron işçilerin aklında soru işareti kaldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğundan beri şimdiye kadar Mehmet Müezzinoğlu’ndan taşeronlarla ilgili bir açıklama gelmemişti. Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerle ilgili sorulan soruyu da yanıtsız bırakmadı.

14 Mayıs tarihinde Sağlık Bakanı olarak açıklama yapan Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti’nin bir kongresi olduğunu dile getirmişti. Taşeron işçilerin kadro çalışmasının ise bu kongreden sonraki dönemde Meclis’e geleceğini belirtti. Bir ay içerisinde meclise gelir ve bu dönem içerisinde de çalışma tamamlanır şeklinde açıklamalarda bulundu.

22 Eylül tarihinde ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak açıklama yapan  Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçiler hakkında Türkiye’de çalışan veya kamu çalışanları içinde önemli bir konu başlığı olduğunu dile getirdi. Şu an bulundukları noktada karmaşık bir yapıda olduklarını söyleyen Mehmet Müezzinoğlu bu karmaşık yapının işçi, geçici işçi, kamu çalışanı, memur gibi birbiri arasında uyumsuzluğu yoğun olan bir yapıdan kaynaklandığını ifade etti. Bu yüzden kamu personeli reformu yapılacağı sıra bunu bir bütün olarak ele alınması gerektiğini belirtti. Karmaşık düzenin rahatlaması içinse A’dan Z’ye kamu çalışanı statüleriyle şekillendiren bir yapıyı koyabilirlerse ülkenin de çalışanın da çok rahat edeceğini açıkladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
62 Yorum