Memur Anne Ve Babaya Esnek Çalışma İmkanı

Memur Anne Ve Babaya Esnek Çalışma İmkanı

Memur anne ve babaya yarı zamanlı çalışma imkanından sonra, bir müjde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Geçtiğimiz hafta memur anne ve babaya yarı zamanlı çalışma imkanı verecek olan düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulundan geçmişti. Bununla ilgili yapmış olduğumuz haberde, memur anne ve babanın yarı zamanlı çalışma imkanından nasıl yararlanacağını detaylı bir şekilde izah etmiştik dileyen okuyucularımız ilgili haberimize bakabilir.

Memur anne ve babaya yarı zamanlı çalışma imkanından sonra, bir müjde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamada; memur anne ve babaya esnek çalışma ve özel istihdam büroları için çalışma yaptıklarını bu konuların üç aylık reform paketi ile beraber gerçekleşeceğini belirtti.  Çalışmaların detayları hakkında bili veren Soylu; esnek çalışan memurların iş mevzuatında bulunan haklara erişebilme imkanları için düzenleme yaparak  geliştirileceğini belirterek, izin, hafta tatili, günlük dinlenme süresi, kreş gibi hakları güvence altına alacak adımların süratle atılacağını, memur anne ve babaya da esnek çalışma hakkını üç ay içerisinde getirileceğini söyledi.

Memur anne ve babaların en çok merak ettiği konu esnek çalışmanın nasıl olacağı ve günlük kaç saat çalışacakları. Esnek çalışma; memur dilerse iş yerine gelmeden evden işlerini yapabilirken, çalışma saatlerinde bir değişiklik olmuyor. Örneğin memur, 08:00-17:00 saatleri arasında çalışarak günde 8 saat çalışıp haftada 40 saat, ayda 160 saat çalışıyor. Esnek çalışmada da bu saatlerde bir değişiklik olmayacak ancak dileyen memur günlük 8 saatlik çalışmayı günün herhangi saatlerinde evden çalışarak tamamlayabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.