Memur Emeklisinin Maaş Farkı Yatıyor

Memur Emeklisinin Maaş Farkı Yatıyor

Türkiye istatistik kurumunun(TUİK) haziran ayı enflasyonu ile çalışan memur ve memur emeklisine enflasyon farkı çıktı. Açıklanan verilere göre %4 zam artı %2.92 enflasyon farkı olarak hesaplanmış ve alınacaktır. Memur emeklisine yansıtılacak zam ve zam...

Memur emeklileri bu ay içerisinde yansıtılan zam farklarını alacaklar, memurlar ise cuma günü bu farkları alacaklardır.2017 yılının ilk 6 ayının enflasyon açıklaması ile birlikte çalışan memur ve memur emeklilerinin alacakları zamları netlik kazandı.

Memurlara yansıtılacak olan toplu sözleşme zammı  %4 olarak belirtilmiştir. Son 6 aylık verilere göre açıklanan enflasyon farkı ile %2.92’lik enflasyon farkı alacaklaradır. Bu ay yapılacak olan ödemelerde farklar yansıtılacaktır.

Ramazan bayramı nedeni ile memur emeklileri temmuz ayında alması gereken maaşlarını haziran ayında almışlardır. Toplu sözleşme zammı ve enflasyon artışının getireceği zam farkı temmuz ayı içerisinde yatırılacaktır.

Yapılan hesaplamalara göre şu anda en düşük memur emeklisi maaşı 1750TL’dir. Yapılacak olan bu %6,92’lik zamma göre en düşük memur emeklisi maaşı 1871TL alacaktır. Memurlar her ayın 15’inde maaşlarını almaktadır. Temmuz ayının 15’inde maaş farkını ve yansıyan zamları alacaklardır.

Yapılan hesaplamalara göre en düşük memur maaşı bugün itibari ile 2558 lira, yapılacak olan %6,92’lik zamla birlikte 2721 lira olacaktır. Emekli sandığı dışında bulunan SSK ve Bağ-Kur emeklileri  bu yılın ilk 6 ayı enflasyon oranı ile birlikte %5.89 zam alacaklardır.Temmuz ayının 17-28 arası SSK ve Bağ-Kur emeklileri zamlı maaşlarını alacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.