Memur Maaş Zammı İle Artan Sosyal Ödemeler

Memur Maaş Zammı İle Artan Sosyal Ödemeler

3 Temmuz 2017 tarihiyle memur maaşlarına gelecek zam belli oldu. Memurlara %6,92 oranında bir zam yapılmasının ardından sosyal ödemelerde de artış oldu. İşte aile yardımı, doğum ve ölüm yardımı ödeneği gibi sosyal ödeneklerin zamdan sonra miktarı…

3 Temmuz 2017 tarihinde enflasyon oranının açıklanmasıyla beraber memurlara verilecek zam oranı da belli oldu.

Memurlara yılın ikinci yarısında %2,92 enflasyon zammı yapılacak. Ayrıca memurlara yılın ikinci yarısında verilmesi planlanan %4’lük zamla beraber toplamda %6,92 oranında bir zam yapılacak.

Memur maaşlarına yapılan zamdan sonra sosyal ödemelerde olan değişiklikler de merak konusu oldu. Eş için aile yardımı, çocuk için aile yardımı ödeneği ve ölü yardım ödeneğinde değişiklikler yapıldı. Doğum yardım ödeneği ve asgari geçim indiriminde ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Eş için aile yardım ödeneğine 15 liralık bir artış gelerek 204 TL’den 219 TL’ye yükseldi. Çocuk için aile yardım ödeneğine ise yaklaşık 1,50 TL’lik bir artış gelerek 24,02 TL’den 25,68 TL’ye yükseliş gösterdi. Bahsedilen çocuk yardım ödeneği tek çocuk için hesaplanmıştır. İki çocuk için 51,35 TL, üç çocuk için 74 TL olmuştur.

Ölüm yardım ödeneğinde ise 63 TL’lik bir zam yapılarak 912 TL’den 975 TL’ye yükseldi. Memur öldüğü zaman toplamda 1951 TL’lik bir ödeme gerçekleştirilecek.

Doğum yardım ödeneği ve asgari geçim indiriminde ise herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.