Memur ve Emeklilere İkramiye Müjdesi

Memur ve Emeklilere İkramiye Müjdesi

Sendikalar ve devlet arasında yapılacak toplu sözleşme görüşmeleri Ağustos ayında yapılacak ve birçok konu karara bağlanacak. Karar verilmesi beklenen en önemli konulardan birisi de memur ve emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi. İşte 1.915 TL bayram ikram

Ağustos ayında memurları ve emeklileri etkileyen toplu sözleşme görüşmeleri yapılacak ve birçok önemli konuda sonuca varılacak.

4. Dönem toplu sözleşmesi kapsamında 2018 ve 2019 yılları için sendikalar aracılığıyla zam talepleri iletildi. Toplu sözleşmelerde iletilen zam talepleri kapsamında da yüzde kaç zam verilmesi gerektiği kararlaştırılacak.

2018 yılının ilk altı ayında %10, ikinci yarısında %6 zam talep edilmiştir. 2019 yılında ise ilk altı ay için %10 ikinci yarı için %8 zam talep edilmiştir. Toplu sözleşme görüşmeleri sonrasında zam oranları da karara bağlanacaktır.

Memur ve emeklileri ilgilendiren bir diğer önemli konu ise bayram ikramiyesi. Memur-Sen’in ve Türkiye Kamu Sen’in de talep ettiği üzere memurlara ve memur emeklilerine Ramazan ve Kurban Bayramlarında ikramiye verilmesi isteği iletildi.

Yılda iki kez alınacak toplu paranın tutarı ise her bayram için 1.915 TL olarak belirtildi. Toplu Sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanırsa memur ve memur emeklilerine Ramazan ve Kurban Bayramlarında 1.1915 TL bayram ikramiyesi verilecek.

Toplu sözleşmede anlaşmaya varılırsa memur ve memur emeklisi dışında da SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de uygulamanın genişletilmesi düşünülüyor. “Toplu Sözleşme görüşmelerinde sendikaların istediği olacak mı?” haberine ulaşmak için tıklayınız

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.