Memur Zammı İçin Büyük Teklif

Memur Zammı İçin Büyük Teklif

4. dönem toplu sözleşmesi için Memur-Sen tarafından Devlet Personel Başkanlığı’na teklif sunuldu. Devlet Personel Başkanlığı Memur-Sen’in yapmış olduğu teklifi değerlendirdikten sonra Memur-Sen’le toplu sözleşme anlaşmasını imzalamak için masaya oturacak.

4. Dönem toplu sözleşmesi 2018 ve 2019 yıllarını kapsamaktadır. Memura yapılacak zam ise 2018 ve 2019 yılında yılda iki defa olacaktır.

Memura, emekliye, işçiye verilecek zam verilirken devlet sendikalarla anlaşmalı bir şekilde çalışmaktadır. Sendikalardan teklifi alan devlet, bütçesine uygun şekilde çalışanına zammı yapar.

11 Temmuz 2017 tarihinde de kamu işçileri için toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve kamu işçilerine verilecek zam oranları belli olmuştu.

Memur-Sen de bu kapsamda memur zammı için teklifini sundu. 4. Dönem toplu sözleşmesi olarak imzalanacak sözleşme için 2018 ve 2019 yıllarında istenilen zamlar şu şekilde açıklanmıştır:

2018 yılının ilk yarısında yüzde 10, ikinci yarısında ise yüzde 6 zam istenmiştir. 2019 yılında istenilen zam oranları ise ilk yarısında yüzde 10 ikinci yarısında ise yüzde 8 zam olarak istendi.

Memur-Sen 2 yıl için memur zamlarını sunarken toplamda 3 alternatifli bir teklif sundu. Bundan sonraki aşamalar gerekli incelemeleri yaptıktan sonra memura ne kadar zam yapılacağını kararlaştırması ve sendikayla anlaşmaya varmasıdır. Sene içerisinde enflasyon oranları da dahil edilerek memurlara zamları verilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.