Memuriyete Girişte Sistem Değişti

Memuriyete Girişte Sistem Değişti

676 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi. Memuriyete girişte şartlar değişti.

29 Ekim 2016 tarihli 29872 Sayılı Resm Gazete de çok önemli bir düzenleme yapıldı. 676 Sayılı KHK Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yayınlanarak yürürlüğe girdi.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesinde bir düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme sonrasında memuriyete girişte güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılmış olmak şartı getirildi. Daha önceden kanun metninde yer almayan bu düzenleme yeni bir döneme girildiğini gösterdi.

29 Ekim 2016 tarihli 29872 Sayılı Resm Gazete 676 Sayılı KHK Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Beşinci Bölüm Kamu Personeline İlişkin Bazı Düzenlemeler bölümünde Madde 74 - 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendine aşağıdaki alt bent eklenmiştir.

“8. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.”

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak memur alımı konusunda yapılan tüm resmi düzenlemeleri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

29 Ekim 2016 Tarihli Resmi Gazete de Yayınlanan KHK 676 Kanun Hükmünde Kararname metni için Tıklayınız.

Lise Mezunu 9 Bin Personel Alımı İçin Tıklayınız.
Önlisans mezunu 8 bin Memur Alımı ilanı için Tıklayınız.
Lisans Mezunu 13 Bin Personel Alımı İçin Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.