Memurlar Hakkında Her Şey Öğrenilebilecek

Memurlar Hakkında Her Şey Öğrenilebilecek

Düzenlenen Kanun Hükmünde Kararname ile daha önceden paylaşılmayan memur bilgileri şimdi paylaşılmaya başlandı.

Bakanlar Kurulu’nda kabul edilen Kanun Hükmünde Kararname ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu gibi kurumlardan “sır” olduğu nedeniyle devlet memurları hakkında verilemeyen bilgiler artık paylaşıma açık olacak.

Bu düzenlemedeki asıl amaç FETÖ/ PDY ile daha etkin mücadele edebilmek ve kamu kurum ve kuruluşlarında tekrardan böyle bir yapılanmanın oluşmasına engel olmak olarak belirtildi.

Artık devletin kurumlarından herhangi bir tanesi bahsi geçen kurumlardan istediği bilgileri alabilecek. Daha önceden Müşteri Sırrı olması sebebiyle verilemeyen bilgiler yeni düzenlenen Kanun Hükmünde Kararname ile isteği yapan kurumla paylaşılabilecek. Örnek vermek gerekirse devlet kurumlarından bir tanesi Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan o memur hakkında bilgi isterse Sosyal Güvenlik Kurumu isteyen kuruma bilgileri paylaşabilecek. Ayrıca bilgi talep edilebilecek kurumlar arasında Mali Suçları Araştırma Kurumu da yer alacak.

Maliye Bakanlığı’na yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre bu çalışmaları şimdiki süreçte FETÖ’ye mensup bürokratların ortaya çıkarılmasında kullanılacağı açıklandı. Daha sonra ise tekrar böyle bir yapıya müsaade edilmeyecek ve memurlar bu şekilde  takipte kalacak.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.