Memurlara Büyük Değişiklik

Memurlara Büyük Değişiklik

Darbe girişiminin ardından başbakanlık işe alımlarda olduğu gibi halihazırda memurluk yapanlar için de güvenlik önlemlerini artırdı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası  bilgi ve belge sızdırılmasının önlemek amacıyla Başbakanlık yeni tedbirler almaya başladı. İşe alımlarda güvenlik önlemler aldığını bildiğimiz başbakanlık , memuriyette bulunanlar için de önlemler aldı.

Bundan sonra tüm kurumlarda mesai dışı giriş çıkış kontrolü yapılacak. Mesai bitiminden sonra işi biten herkes kurumdan ayrılacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında bütün alanlarda kontrolü kolaylaştırabilmek için personele verilen giriş kartı mesai süresince sol yakaya veya boyuna takılı olarak taşınacak. Her birimde nöbetçi olacak ve bu nöbetçi mesai bitim saatinde kurum içinde kimsenin kalıp kalmadığını kontrol edecek. Nöbetçiler kapı ve pencerelerin kapalı olduğundan emin olmalıdırlar. Ayrıca ziyaret saatleri dışında hiç kimsenin keyfi olarak koridorlarda dolaşmasına izin verilmeyecek.

Halihazırda kadroda bulunan fakat çalıştığı iş gereği gizlilik derecesi yüksek birimlerde çalışan memurlar da tekrardan bir güvenlik soruşturmasından geçirilecek. Çalışma saatleri dışında kuruma girmek isteyen personel , bu bilgiyi amiriyle paylaşacak. Bu giriş çıkışlar kayıt defterine işlenecek. Binalara da ekstra güvenlik önlemleri gelecek. Binaların etrafı tel örgü ve duvarlarla çevrilecek.

Ayrıca OHAL kararnamesi gereği personellerin telefonlarının her an dışarıdan gelecek bir çağrıya açık olması , mesai saatleri dışında ve tatil zamanlarında verilecek talimatla görevlerinin başına hemen dönmeleri yapılan değişikler arasında yer almakta.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.