Meram Belediyesi 10 Zabıta Alımına Belirlenen Bölümler

Meram Belediyesi 10 Zabıta Alımına Belirlenen Bölümler

Meram Belediye Başkanlığı 657 sayılı devlet memurluğuna tabi allım yapıyor. KPSS puanı ile memur alımı yapılacak.

Konya Meram Belediyesi zabıta memuru alımı zabıta memuru olarak kadro derecesi 9 olan; 4 kişi, kadro derecesi 10 olan 6 kişi şeklinde olacak.

Zabıta Alımı Başvuru Tarihi

Peki, ne zaman başvuru yapılabilir? Meram Belediyesi zabıta alımı başvurusu özel ve genel şartları sağlayan adaylar için formun doldurulması ile başlayacak. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. İstenen belgeler ile birlikte 21 Eylül 2020 tarihi ile 25 Eylül 2020 tarihi arasında Meram Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafına teslim edilmesi gerekiyor. Başvurunun şahsen yapılması gerekiyor. 

Meram Belediye Başkanlığı Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Genel şartları sağlayan kişilerin, özel şartları sağlayıp sağlamadığı yönünde kontroller yapılarak başvurular alınacak. KPSS şartı dışında daha önce çalışılan kurumlardan herhangi bir ceza almamış olmak önemlidir. 

Boy ve kilo şartı; Erkeklerde 1.67 boy Kadınlarda ise 1.60 boy gerekiyor. Kilo ise boyun bir metreden fazla olan kısmı ile arada 10 fark olmaması. 

Sürücü belgesi; Aynı zamanda 2918 sayılı kanuna göre özel şartlar arasında B sınıfı sürücü belgesi isteniyor.

Yaş; Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak

Başvuruda bulunacak lisans mezunu adayların 2018-KPSSP3, Ön lisans mezunu adayların ise 2018-KPSSP93 puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak.

4 Zabıta alımı için: Yerel Yönetimler, İşletme/İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, İktisat, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi lisans Programlarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

6 Zabıta Alımı için: Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans Programlarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü Belgesine sahip olmak şart.

Zabıta Alımı Sınavı

Zabıta alımı için başvurunun gerçekleşmesinden sonra sözlü ve yazılı olarak sınav yapılacaktır. Sözlü sınav ve uygulamalı sınavdan da başarılı çıkmanız durumunda, yayınlama yapılarak zabıta alımı sonuçlarının duyurusu yapılacaktır.

Sözlü sınav 26.10.2020 tarihinde, 09.00’da başlayacaktır. Sözlü sınav Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, İnkılap, Devlet memurları kanunu gibi hususlar üzerinden olacaktır. Bunun dışında uygulamalı sınav için mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi, sportif duyarlılık kapsamında ölçme değerlendirme yapılacaktır. Meram Belediyesi zabıta alımı şartları sağlanıyor ise başvurunuzu yapabilirsiniz. İstenen belgeler ile birlikte, belirtilen müdürlük üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Kısa süre içinde bilgilendirme yapılarak, sonuç hakkında detayların sunulması sağlanıyor. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum