Merkez Bankası 12 Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Merkez Bankası 12 Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Merkez Bankası sözleşmeli personel alımı iş ilanları yayınladı. Başvurular 01 Kasım 2017 başlamış olup 15 Aralık 2017 de sona erecektir.

Merkez Bankası Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü (5 kişi), Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü (2 kişi), Piyasalar Genel Müdürlüğü (1 kişi), Strateji ve Kurumsal Yönetim Genel Müdürlüğü (2 kişi) ve Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü (2 kişi) olarak toplam 12 kişi alınacaktır.

Alınacak 12 kişi için çalışma adresi Ankara olarak belirtilmiştir. Adaylar Lisans mezunu olması gerek. Kpss şartı aranmayan ilanda YDS puanı istenmektedir. Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır.

Adaylar başvurularını 01 Kasım 2017 tarihinden 15 Aralık 2017 tarihi saat 17.30’a kadar Bankanın Genel Ağ sitesi İnsan Kaynakları sayfasından istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sisteme yüklenecek evraklar Fotoğraf, Diploma veya geçici mezuniyet belgesi veya okuldan alınacak mezun olacağı tarihi gösterir belge, Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS veya TOEFL IBT sonuçları), Öz geçmiş, Adaya ait doktora tezi veya akademik çalışmalar ve 3 adet akademik referans mektubu olarak yüklenecektir.

Yüksek öğretim Kurulunca tanınmış yüksek öğretim kurumlarından; iktisat veya finans alanlarında özellikle ekonometrik modelleme, makro iktisat ve parasal iktisat, uluslararası iktisat, finansal iktisat, endüstri iktisadı, işgücü ve demografi iktisadı, ekonomik kalkınma, teknolojik değişim ve büyüme, kentsel iktisat, gayrimenkul iktisadı, tarım iktisadı, finansal matematik, büyük veri analizi olanlar başvuru yapabilirler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.