Merkez Bankası 45 uzman yardımcısı başvuru kılavuzu yayımlandı

Merkez Bankası 45 uzman yardımcısı başvuru kılavuzu yayımlandı

Merkez Bankası bünyesinde istihdam edilmek üzere alınacak olan kamu personelleri için güncel başvuru kılavuzları yayımlandı. 35 kişilik ve 10 kişilik olarak çıkılan iki ayrı ilan için başvuru kılavuzları yayımlandı. İşte detaylar…

Kamu personeli alımı alanında yayımlanan personel istihdam ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Yayımlanan son istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; çok sayıda adayın merakla beklediği Merkez Bankası iş ilanları yayımlandı.

Merkez Bankası İş İlanları

Kamuda çok sayıda adayın beklediği alımlara dair olan Merkez Bankası (MB) personel alımı için 11 Eylül 2020 Resmi Gazetesinde ilanlar yayımlandı. İki farklı ilanda çıkılan kamu personeli alımı için 45 kişilik kontenjan açıldı.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Merkez Bankası iş ilanları dahilinde iki farklı başvuru kılavuzu yayımlandı. Adaylar 35 kişilik kontenjan dahilinde digital para ARGE ekip üyesi olarak hizmet verecek olup; ayrıca 10 kişilik ekip de Uzman Yardımcısı olarak istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları 

Merkez Bankası Dijital Para Arge Ekibinde Çalıştırılmak üzere alınacak olan personeller için; Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü (İstanbul) adresi çalışma adresi olarak gösterilmektedir.

Adayların yapacakları başvuruların kabul edilebilmesi için; 01.01.1986 ve daha sonra doğmuş olmak; son bir yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak şartları aranmaktadır.

Adayların aynı zamanda Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrikelektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği, Uygulamalı Matematik, Finans Mühendisliği, Finansal Matematik, Kriptoloji, Fizik alanlarından lisans mezuniyetine sahip olması gerekmektedir.

Yabancı Dil Sınavları dahilinde YDS için en az 70 ve TOEFL için en az 84 puan talep edilmektedir.

Uzman Yardımcısı alımları için Bilişim alanında personel alımı yapılacak olan istihdam süreci dahilinde başvuru yapacak olan adaylardan; 1 Ocak 1986 sonrası doğmuş olmak; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği alanlarından mezun olmak şartlarının sağlanması gerekmektedir. YDS 70; TOEFL 84 puan asgari barajı bulunmaktadır.

Başvurular 9 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlamış olup; 28 Eylül 2020 saat 17:30’a kadar insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) kılavuzda yer alan belgeler ile tamamlanacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Kılavuzu 1 ve Başvuru Kılavuzu 2

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.