Merkez Bankası Personel Alımı

Merkez Bankası Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak. Adaylar başvurularını, istenen belgeleri pdf formatında 16 Aralık 2016 tarihine kadar mail atarak yapacaktır.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak. Adaylar başvurularını, istenen belgeleri pdf formatında 16 Aralık 2016 tarihi saat 17.30’a kadar ekonomistbasvuru@tcmb.gov.tr adresine mail göndermek suretiyle yapacaklardır.

Ekonomist alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Yurt içinde veya yurt dışında Bankanın ana faaliyet alanına giren, ekonometrik modelleme, makroiktisat ve parasal iktisat, uluslararası iktisat, finansal iktisat, endüstri iktisadı, işgücü ve demografi iktisadı; ekonomik kalkınma, teknolojik değişim ve büyüme; tarım iktisadı, kentsel iktisat ve gayrimenkul iktisadı konuları ile ilgili bir dalda doktora derecesine sahip olmak ya da doktora derecesini 2017 yılı sonu itibarıyla alacak olmak.

İyi sunum yapabilmek, çok iyi derecede analitik, sayısal ve yazım tekniklerine sahip olmak, İleri düzeyde İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) en az 90 veya Test of English as a Foreign Language Internet-based Test (IBT)’den en az 108 puan almış olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yurt dışında İngilizce eğitim yapan üniversitelerde öğrenim görmek veya bu üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev yapmış olmak], Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak şart.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler: Özgeçmiş, Adaya ait doktora tezi ve/veya akademik çalışmalar, adet akademik referans mektubu, Diploma (Doktora derecesi alınmış ise), Yabancı Dil Belgesi.

Koşulları taşıyan adaylar arasından, yaptıkları akademik çalışmaların niteliğinin Bankanın gereksinimlerine uygun ve yeterli olduğu belirlenenler Ekonomistlik değerlendirme mülakatına çağrılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.