Merkezi Atama Tercihleri Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Merkezi Atama Tercihleri Yaparken Bilinmesi Gerekenler

ÖSYM Tarafıdan 21 - 30 Aralık 2016 Tarihlerinde Alınacak Olan KPSS 2016/2 Merkezi Atama Tercihlerinde Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2016/2 Merkezi Atama kadrolarının yayınlanmasının ardından gözler ÖSYM Başkanlığı 'na çevrildi. ÖSYM Başkanlığı 21 - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında adaylardan tercih alacak ve bu tercihle ilgili kılavuz henüz yayınlanmadı. Tercih yapacak adayların bilmesi gereken çok önemli hususlar mevcut. Zira bu tercihlerde yanlış işlem yapmaları halinde atansalar dahi hem atamaları iptal olacak hemde Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı iptal edilecek.

“Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” veya yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getiremeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Örneğin: Atanma için bir kadro tercih ettikten sonra o kadronun yanında yer alan nitelik kodlarında Bilgisayar işletmenliği sertifikası istendiği halde olmadığı tespit edilenler veya süresi içinde ilgili Kuruma teslim etmeyenlerin ataması iptal edilerek, KPSS puanının geçerliliği sona erecektir.

Lise düzeyinden tercih yapanların Lise mezunu, Önlisans düzeyinden tercih yapanların Önlisans Mezunu, Lisans düzeyinden tercih yapanlarn Lisans Mezunu olmaları gereklidir. Mezun olmadıkları halde bu puanla tercih yapanların atamaları yapılırsa KPSS puanları geçersiz olacak.

Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

Adayların tercih yapılacak olan kadrolarda belirtilen tüm nitelikleri taşıyıp taşımadıklarını dikkatli bir şekilde incelemeleri gereklidir. Nitelik kodlarından biri veya bir kaçını taşımadıkları tespit edilenlerin bu hakkan mahrum kalacaklarını unutmamaları gereklidir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.