Merkezi Finans Ve İhale Birimi Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Merkezi Finans Ve İhale Birimi Sözleşmeli Personel Alımı 2016

8 Mart 2016 Tarihinde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans Ve İhale Birimi Tarafından 15 Sözleşmeli Uzman Personel Alımı İçin İlan Yayınladı. Başvurular 12 Nisan 2016 Tarihinde Sona Erecektir.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans Ve İhale Birimi tarafından 8 Mart 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Toplam 15 kişi Uzman personel olarak istihdam edilecek. Alımlar sözlü sınav (mülakat) şeklinde yapılacak olup, başvurular 12 Nisan 2016 tarihine kadar kurumun internet sitesinde yer alan başvuru formu doldurulduktan sonra istenen belgelerle beraber kuruma şahsen veya posta yoluyla teslim edilmesi yoluyla yapılacaktır.

Başvuru şartları şöyle belirlenmiştir: Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce dilinden en az 80 (seksen) puan almış olmak. 2014 ve 2015 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) birinden, “KPSSP 5” puan türünde en az 80 (seksen) puan almış olmak. Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Diğer mühendislik branşları, Matematik, İstatistik, Hukuk mezunları başvuru yapabilecektir.

Adaylara Mülakatta Türkçe ve İngilizce dillerinden sorular sorulacak olup mülakat konuları şöyle belirlendi: Birimin Mutabakat Zaptındaki görevleri, Türkiye- Avrupa Birliği mali işbirliği sürecinin genel işleyişi, Genel AB kültürü (yapılar, kurumlar, kişiler, genişleme süreci), Adayın mezun olduğu bölüm ve mesleği ile ilgili konular, Genel kültür ve muhakeme düzeyini ölçmeye yönelik sorular sorulacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.