Mersin Devlet Opera ve Bale İlkokul Lise Mezun Personel Alımı

Mersin Devlet Opera ve Bale İlkokul Lise Mezun Personel Alımı

Mersin Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Mersin tarafından Sözleşmeli Sanatçı alınacağı duyuruldu. Başvurular 04 Nisan 2017 de sona erecektir. KPSS şartı aranmayan ilana başvurular başlamıştır. Devlet Personel Başkanlığı İlanı.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün personel ihtiyacını karşılamak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Çalışma Grubunda Temsil Gün Başına pozisyonunda sözleşmeli 2 kişi Sanatsal Yardımcı Eleman, 2 kişi Atölye Elemanı ve 2 kişi Orkestra sanatçı alınacaktır.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 6 kişi Personel istihdam edileceği açıklandı. Alınacak personel Mersin çalışma adres olarak belirtilmiş olup Türkiye geneli başvurular alınacaktır.

2 Kişi atölye elemanı için şartlar: İlkokul veya İlköğretim mezunu olması ve İlgili meslek örgütlerinden alınmış en az üç yıl deneyim sahibi olduğuna dair belge, eğitim veya meslek kursları gibi yerlerden alınmış belge. KPSS şartı bulunmamaktadır.

2 kişi Sanatsal yardımcı eleman için şartlar: Ortaokul (Lise) mezun olması ve genel olarak bilgisayar donanımı, yazılımı ve işletimi konularında belge sahibi olması ve iş deneyimi şartı aranır.

2 kişi Orkestra sanatçısı için aranan şartlar: Lise ve Yüksekokul mezunu olması (tercihen Halkla İlişkiler Bölümü mezunu), Bilgisayar programlarını yeterli düzeyde kullanabiliyor olmasının yanı sıra Opera, Bale ve Tiyatro konularında iyi derecede genel kültür ve bilgi sahibi olma şartı aranır. Adaylarda 657 sayılı Devlet Memuru Kanun 48. maddesinin birinci fıkrasının A bendinin belirtilen genel şartlar ile birlikte özel şartlar aranır. Lisans mezunu olması ve bilgisayar donanımı, yazılım ve işletimi konusunda kabiliyetli olması lazım.

Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil Gün Başına Çalışma Grubunda çalıştırılacak Koro Sanatçı ve Orkestra sanatçısı olarak çalıştırılacak olup Müdürlük Sanat Kurulu dinleme ve denemeye tabi tutularak başarılı olanlar ile kadro ihtiyacı durumuna göre sözleşme yapılacaktır.

Adaylar arasından yapılacak olan başvurularda öncelik bir yabancı dili (tercihen İngilizce) iyi derecede bilmesi veya bilgisayar programlarını yeterli düzeyde kullanabiliyor olmasının yanı sıra Opera, Bale ve Tiyatro konularında iyi olması, genel kültür ve bilgi sahibi olması nitelikleri aranmaktadır.

Başvurularda 6 Kişi için gerekli belgeler Diploma Örneği, 2 Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdan önlü ve arkalı Fotokopisi ve Dilekçe İle birlikte en geç 04 Nisan 2017 gününe 17:00 kadar Müdürlüğe şahsen adrese yapılabilir.

Başvuracak adaylar için adres: Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Cumhuriyet Alanı Kültür Merkezi Binası Akdeniz / Mersin. Bilgi almak için tel: (0324) 237 86 55

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.