Mersin Üniversitesi 32 Personel Alımı

Mersin Üniversitesi 32 Personel Alımı

Mersin Üniversitesi 32 personel alım ilanı yayınladı. Son başvuru tarihi 29 Ağustos 2016 olarak belirtilmiştir.

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesine göre Mersin Üniversite’sinde istihdam edilmek üzere 32 sözleşmeli personel alınacaktır.

5 Hemşire alımı için : Fakülte ve Sağlık Yüksekokullarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak. (Lisans) , Neoantoloji Uzmanı eşliğinde 3. Basamak yenidoğan yoğun bakım ünitesinde en az 6 (altı) ay çalışmış olmak gerekmektedir. Özel bütçe gelirlerinden karşılanacaktır.

20 Hemşire alımı için : Fakülte ve Sağlık Yüksekokullarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak. (Lisans) Üçüncü basamak sağlık kuruluşunda en az 6 (altı) ay çalışmış olmak gerekmektedir. Giderleri, özel bütçe gelirlerinden karşılanacaktır.

7 Hemşire alımı için : Fakülte ve Sağlık Yüksekokullarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak. (Lisans) Giderleri, döer sermaya gelirlerinden karşılanacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar; Türk vatandaşı olmak,bKamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına yada affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekmektedir.

Ayrıca 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır. İlgililerin istenilen belgeler ile Giderleri Döner Sermaye Gelirlerinden karşlınacaklar Döner Sermaye İşletme Genel Müdürlüğü’ne; Giderleri Özel Bütçe Gelirlerinden karşılanacaklar Sağlık Araştırma ve Uygulama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü’ne başvurmalıdırlar.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.