Mersin Üniversitesi 81 Kamu Personel Alımı 2017

Mersin Üniversitesi 81 Kamu Personel Alımı 2017

Mersin Üniversitesi Sözleşmeli Tekniker Alım ilanı 20 Nisan 2017 de yayınladı. Başvuracak adaylar için başvurular başlamış olup son tarih 04 Mayıs 2017 mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Mersin Üniversitesi Sözleşmeli Tekniker, Diğer Sağlık personeli ve Hemşire Alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 81 kişi Sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklandı. Alınacaklar Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSS P3 puanı, Ön lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSS P93 puanı ve Meslek Lisesi mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

Mersin Üniversitesi Sağlık 4/B Sözleşmeli Personel alımı için şartlar: Lise, Ön lisans ve Lisans mezunu olmak. Başvuru yapacak adaylarda öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Kanunun 48’ınci maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar aranmaktadır. Başvurular 04 Mayıs 2017 de sona erecektir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmaması, Sınav tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak. Erkek adayların, muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekmektedir.

Alınacak 81 kişi için: 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmaması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler.

Ayrıca Hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenecek belgeler: İş deneyim belgesi, Başvuru formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Diploma Fotokopisi, 1 Adet Resim, KPSS sınav sonuç belgesi olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.