Mesleki Yeterlilik Kurumu Kamu İşçisi Alımı 2016

Mesleki Yeterlilik Kurumu Kamu İşçisi Alımı 2016

28 Ocak 2016 Tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu 41 Sürekli İşçi Alımı İçin İlan Yayınladı. Alımlar Sekreter, Büro Görevlisi, Muhasebeci, Mütercim, Avukat, Mühendis ve Uzman Yardımcısı Olarak Yapılacaktır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu 28 Ocak 2016 günü personel alımı yapacağını açıkladı. Kamu işçisi olarak belirsiz süreli toplam 41 kişi istihdam edileceği açıklandı. Başvurular 6 Şubat 2016 tarihine kadar devam edecektir.

Sekreter olarak bir kişi istihdam edilecektir. Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik veya Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü mezunu KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 2 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak şartları sıralandı.

Büro Görevlisi olarak sekiz kişi alınacaktır. İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler, Maliye, Muhasebe veya Ekonometri bölümlerinden mezunu, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 2 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak şartları sıralandı.

Büro Görevlisi (Halkla İlişkiler Ve Tanıtım) olarak iki kişi alınacaktır. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümleri mezunu, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 2 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak şartları sıralandı.

Muhasebeci olarak bir kişi alınacaktır. İktisat, İşletme, Maliye, Ekonometri veya Muhasebe bölümlerinden mezunu, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Belgesine sahip olmak şartları ilan metninde yer aldı.

Mütercim tercüman olarak bir kişi alınacaktır. İngilizce mütercim-tercümanlık, Çeviribilim (ingilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngiliz Dili Eğitimi bölümünden mezunu, (YDS) İngilizce’den en az 90 puan, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 2 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak şartları sıralandı.

Avukat olarak bir kişi alınacaktır. Hukuk fakültesinden mezun olmak. Avukatlık ruhsatına sahip olmak, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 2 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak şartları sıralandı.

Mühendis olarak iki kişi istihdam edilecek. Mühendislik Fakültelerinin, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezunu, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 2 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak şartları sıralandı.

Ayrıca kurum 25 kişi uzman yardımcısı alacaktır. Farklı bölümlerden üniversite düzeyinde mezun olan KPSS ile YDS sınavından en az 70 puan almış olmak şartları yer almaktadır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.