Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS 60 Puanla Sınavsız 78 Personel Alımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS 60 Puanla Sınavsız 78 Personel Alımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda en az lise mezunu yazılı ve sözlü yok 78 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında ikamet şartı olmayıp KPSS 60 puan şartı vardır.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre Çevre Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 60 puanla 81 il başvuru ikamet şartsız en az lise mezunu 78 personel alınacaktır. Yazılı ve sözlü sınav yapılmadan alınacak personeller için başvuru şartları ve detaylar haberimizdedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımında başvuru zamanı ve şekli.

Adaylar başvurularını 26 Mayıs 2023 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

4 Mühendis, 1 Büro Personeli, 59 Temizlik Personeli, 2 Şoför ve 12 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir.

Türk vatandaşı olmak, 657 sayılı kanunun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak, 35 yaşını aşmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Mühendis alımı için Meteoroloji Mühendisliği Lisans mezunu olmak.

Büro personeli alımı için Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak.

Temizlik görevlisi alımı için Lise mezunu olmak.

Şoför alımı için Lise mezunu olmak, 5 yıllık en az E veya CE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC3 veya SRC4 Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak,

Güvenlik görevlisi alımı için Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak, Erkek olmak, Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresinin dolmasına en az 6 ay kalmış silahlı ibareli özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak, 170 santimden kısa olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 13’ten az olmaması.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum