Mhrs Randevu Nasıl Alınır 182 Ücretli mi?

Mhrs Randevu Nasıl Alınır 182 Ücretli mi?

Alo 182 nasıl ücretlendirilir. Hastaneye gitmeden internetten nasıl randevu alınır? 182 arıyarak veya internetten aynı gün içerisinde sıra alınabilir mi? Ağız ve ve Diş Sağlığı Merkezlerine bu sistemler üzerinden randevu alınır mı?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerimizin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilen bir programıdır.

182 Acil arama olmadığından ücretlidir. Bu ücret belirlemelerini Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182' aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. Türkiye' de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46 kuruştur. Türk-Telekom dakikası  7 ila 15 kr arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da belirlediği bu üst sınırı geçemez.

MHRS internet online üzerinden alınacak sıralar ücretsizdir. Alo 182 ve Mhrs den Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve bütün hastanelere sıra alınabilmektedir. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilirler.

Hastaneye gidecek bir vatandaşımız MHRS den sıra alması daha avantajlı herhangi bir ücreti bulunmamaktadır. 182 den alınacak randevularda vatandaşın cebinden aradığı telefonun hat özelliğine göre ücretler alınmaktadır.

Hastanelerden randevu alacak kişiler www.mhrs.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra, sağda büyük puntolarla yazılı randevu al bölümüne giriş yapıldıktan sonra üye girişi yaparak hastane ve doktor seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.