Millet Devletine Sahip Çıktı

Millet Devletine Sahip Çıktı

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Tarafından Darbeye Karşı Halkı Sokağa Çıkmaya Davet Üzerine 81 İl ve İlçelerinde Cumhuru Reisi Yalnız Bırakmadı

Genel Kurmay Başkanlığı Ordu Yönetime El Koydu. 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bunun ordu içindeki bazı subay gurubunun  kalkışması olduğu ve halka meydanlarda toplanmaya davet etti.

Halk Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğanı yalnız bırakmıyarak, Türkiye Genelinde 81 İl ve İlçelerinde Halk Gösterileri yaparak adeta halk gövde gösterisi yaptı

.Genel Kurmay Başkanlığından yapıldığı belirtilen açıklamada ordunun yönetime el koyduğu TRT de canlı yayında TSK'nın yönetime el koyduğuna dair uzun bir açıklama notu okundu.

Ajanslardan gelen haberler doğrultusunda bir grup askeri personelin  TRT binasının kontrol etiğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akarın Genelkurmay Başkanlığı karargahında rehin tutulduğu haberleri verildi.

Genel Kurmay Başkanlığı Tarafından Açıklama: Anayasal düzeninin demokrasinin insan hak ve özgürlüklerinin tekrar temin ve tesisi, ülkede hukukun üstünlüğünün yeniden hakim kılınması, bozulan asayiş düzeninin tekrar sağlanması, maksadıyla ülke yönetimine devletine bütünüyle el koymuştur.

Uluslararası anlaşmalarımız ve taahhütlerimiz geçerliliğini korumaktadır. Tüm dünya ülkeleri ile iyi ilişkilerimizin devam edeceğini temenni ederiz.

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi. Darbeciler Tarafından TRT Yapılan Açıklamanın Özeti: Tüm yurtta sıkı yönetim ilan edilmiş olup ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak: Halkın zarar görmnesine müsaade edilmeyecektir. Demokratik, Çağdaş, Anasayal düzen gelene kadar yurta sulh konseyi ulusumuzu her türlü tedbiri almakla görevlidir.

Başbakandan Açıklama

Şu an için darbe demek doğru olmaz kalkışma olduğu doğru, bazı bölgelerde  devletin emanet verdiği silahları araçları alıp vatandaşların üzerine giden onları yere yatırıp tartaklayarak etkisiz hale getirmeye çalışan vatan hainlerine gereken cevap verilecektir.

Bu beyinleri yıkanmış guruplar kimler ve ni için böyle girişimlerde bulunuyor bunun hesabını en ağır şekilde Devlet ve Millet olarak vereceğiz.

Asayiş birimlerimizi harekete geçirdik, Milletimiz rahat olsun. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak ölümde olsa bu hukuk tanımazlara gerekeni yapacağımızdan milletimiz emin olsun.

Bütün asayiş birimlerimize gövde gösterisi yapan bu kepazelere karşı en sert şekilde müdahale edilmesi talimatını verdik.

Kemal Kılıçtaroğlunun açıklamaları Darbelerle adeta bu ülke kan ağlamıştır. Darbenin açtığı sıkıntıları vicdanlarımızda yaşıyor, demokrasiye karşı görevimizi ve inancımızı koruyoruz dedi.

‘Kamupersonelialimi haber portalı olarak’ biz Devletemizin ve Milletimizin yanındayız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.