Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Öğretmen Alımı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Öğretmen Alımı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Katılmış olduğu açılış töreninde Öğretmen ataması ile ilgili olarak flaş açıklamada bulundu. Buradan Öğretmen adaylarına müjdeyi verelim. Ağustos ayında...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin (ÇOMÜ) Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Asiye Karadeniz binasının açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Öğretmen atamalarına ilişkin olarak bilgiler verdi.

Bakan Yılmaz konuşmalarının satır başlarında özellikle Öğretmene yatırım yaptıklarını çünkü 10 yıl öncesini düşündüğümüz zaman sınıflarımızda 35, 40 öğrenci aynı derslikte öğrenim görmekteydi. Biz politikamızı eğitime 100 %’lük destek vererek şekillendirdik dedi.

Okullarımızı gezdiğimizde son 10 yılda Öğretmen alımında Cumhuriyet tarihinin en büyük alımlarını yaptığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Milli Eğitim Bakanlığı olarak son 10 yılda 562 Bin Öğretmen ataması yaptık bu başarıyı kimse göz ardı edemez, dedi.

Bakan Yılmaz 2016 yılı içerisinde 50 Bin civarında Öğretmen ataması yaptıklarını söyledi. Bir yılda 50 Bin gibi Öğretmen ataması bu ülkede hayalden öte değildi, geçmiş yıllarda ama Hükümetimiz eğitime Öğretmen atama ile yeni derslik yapımları ile destek sınıfları, ücretsiz kitap dağıtımları saymakla bitmeyecek destekler vermektedir.

2017 yılı içerisinde 20 Bin Öğretmen alımı için mülakat yaptıklarını söyleyen Bakan Yılmaz, buradan müjdeyi vereyim. Ağustos ayından sonra 10 Bin öğretmen ataması daha yapacaklarının müjdesini verdi.

Eğitime verilen destekle birlikte 35 – 40 kişilik sınıflarda öğrencilerimiz artık 20 – 25 kişilik dersliklerde öğrenim görecekler. Ülkemiz Eğitim ve Öğretim noktasında çağ atlattıklarını söyleyen Bakan Yılmaz ihtiyaçlara cevap vermeye çalıştıklarını söyledi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum