Milli Eğitim Bakanlığı 2. Dönem Ücretli Öğretmenlik Online Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2. Dönem Ücretli Öğretmenlik Online Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı için MEB'den duyuru geldi. İlçe milli eğitimler bünyesinde başvurular e-devlette. İşte detaylar.

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için 2. Dönem itibarıyla görevlendirilmek üzere ücretli öğretmen alımlarını başlattı. Ücretli öğretmenlik başvuruları e-devlette başladı. Kimler ücretli öğretmen olabilir? İşte detaylar ve başvuru hususları.

MEB ücretli öğretmen alımı duyurusu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da işlemlerin hızlı olması için ayrıca şu duyuru bugün yapıldı: “Öğretmenlerimizin İl içi ve İl dışı Mazerete Bağlı Yer Değiştirmeleri sonucu okullarımızda çeşitli branşlarda ücretli öğretmen ihtiyacı oluşmuştur. E devlet üzerinden yapılan başvurular ilçemizde değerlendirilmekte fakat başvuruların geneli Eylül 2022 tarihinde yapıldığından güncel olarak görevlendirme bekleyen öğretmenlere ulaşmak zaman almaktadır.

Bu sebeple ücretli öğretmenlik başvurusu yapan öğretmenlerimizden 2. Dönem görev almak isteyenler, kendi branşlarındaki öğretmen ihtiyaçlarını İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Bölümüne şahsen başvurarak öğrenebilirler.” Duyurusu yapıldı.

Kimler ücretli öğretmen olabilir?

T.C. vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK’daki belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmadığını raporla belgelemek, askerlikle ilişiği olmamak, adli Sicil kaydı temiz olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak gerekmemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı e-devlet başvuruları

Adaylar başvurularını online olarak e-Devlet üzerinden yapabileceklerdir. Hemen aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden iş ve işlemler tarafından yapabilecektir. İşte gerekli tüm detayları bulabileceğiniz başvuru ekranı:

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum