Milli Eğitim Bakanlığı 56 Bin Okula Güvenlik Personeli Alımı Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı 56 Bin Okula Güvenlik Personeli Alımı Bekleniyor

MEB tüm okullar için güvenlik personeli alımı ne zaman yapacak? Okullarda her yıl Ekim ayında yapılan güvenlik alımları için geri sayım başladı. Salgın döneminde alınmayan başvurular bu yıl ne zaman olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” bünyesinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı için TÜM OKULLARA güvenlik alımı için geri sayım başladı. 100 binlerce aday MEB bünyesinde okullar için güvenlik alımlarını bekliyor. Salgın döneminde 2 yıl boyunca alınmayan TYP güvenlikçi alımları Ekim ayında genelde başlıyor. Bu yıl da daha fazla uzmandan başvuruların başlatılması en büyük beklenti.

MEB 60.000 personel alımı göreve başlamalar 5 Eylül’de yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tüm okullar için temizlik personeli alımlarını bu yıl da TYP kapsamında aldı. İŞKUR, TYP yönetmeliği değişmesine rağmen henüz yeni mevzuat olmadığından MEB bünyesinde başvurular sonucu göreve başlamalar 5 Eylül’de gerçekleştirildi. Şimdi sıra güvenlik personeli alımlarında.

56 bin 200 resmi okul var

MEB tarafından geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı okul istatistikleri de açıklanmıştı. Bakanlık tarafından son eğitim-öğretim yılı için 56 bin 200 okul açıklanmıştı. Bu kapsamda en az 56.200 okul için güvenlik alımları bekleniyor.

TYP yönetmeliğine göre personel alımı hangi hallerde oluyor?

MEB bu yıl her ne kadar temizlik personeli alımlarını TYP ile alsa da önümüzdeki süreçte artık Bakanlığın kendi bünyesinde personel alımı yoluna gitmesi beklenmektedir. Bu kapsamda hali hazırda son TYP yönetmeliği değişikliğine göre personel alımları mevzuat gereği şu şekilde olmaktadır: Sivil Savunma Kanunu kapsamında meydana gelen afet, salgın, acil durum ve diğer mücbir sebep kararlarını müteakip veya bunlar beklenmeksizin meydana gelen sosyal kriz durumlarını aşmak için ihtiyaç görülmesi halinde kamusal hizmetleri desteklemek amacıyla programlar kapsamında TYP alımları yapılacak.

Tüm okullara güvenlik alımları ne zaman olacak?

Her yıl normal süreçte Ekim ayı itibarıyla okullardan sonra güvenlik personeli alımları yapılmakta. Ancak bu yıl temizlik personelleri öğretmenlerin seminer dönemi itibarıyla göreve başladı. GÜVENLİK PERSONELİ alımları için de adaylar artık sürecin başlamasını bekliyor. Öte yandan personel alımında TYP ile olacaksa 9 ay şartının uygulanmaması isteniyor. En büyük beklenti ise okullara güvenlik ve temizlik alımlarının kadrolu ve daimi statüde olması. Sizler de HEMEN bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
94 Yorum