Milli Eğitim Bakanlığı En Az Lise KPSS Taban Puan Yok 1651 Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı En Az Lise KPSS Taban Puan Yok 1651 Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığınca ilan.gov.tr adresinde yayımlanan ilanda KPSS taban puan olmadan en az lise mezun 1651 personel alınacağı açıklanmıştır.

İlan.gov.tr adresinde yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere en az lise mezunu KPSS taban puan şartsız 63 Fizyoterapist ve 1588 Aşçı/Aşçı Yardımcısı alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı yoktur.

personel-2-001.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımında başvuru zamanı ve şekli

Adaylar başvurularını 21 Mart – 1 Nisan 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Personel alımında genel başvuru şartları

2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve ilgili puan türünden puan almış olmak, 657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

Fizyoterapist alımında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına, 13 Kasım 2021 tarihli yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacaktır.

Aşçı ve Aşçı Yardımcısı alımında

Lisans mezunları için; Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Önlisans mezunları için; Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Lise mezunları için; Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak. (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.)

Başvuru kılavuzu.

Sertifika tablosu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.