Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı kamu personeli sözleşmeli memur alımı başvuru ilanı yayımladı. MEB personel alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde Sözleşmeli Personel alımı başvuru ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınav şartı olmadan 10 kadroya bilişim personeli alımı yapılacak. İşte başvurulara dair detaylar.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 26-30 Nisan 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvuru kılavuzu MEB tarafından ayrıca yayımlanacak. Başvuru kontenjanlarına dair detaylar da şu şekildedir:

Kontenjan Dağılımı

Kıdemli Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı alımı için 1 kontenjan, Kıdemli Sistem Çözüm Mimarı alımı için 1 kontenjan, Kıdemli Yazılım Uzmanı (JAVA) alımı için 1 kontenjan, Kıdemli Ağ (Network) Altyapı ve Konfigürasyon Uzmanı   alımı için 1 kontenjan, Sistem Yöneticisi (Unix) alımı için 1 kontenjan, Raporlama, Veri Ambarı Uzmanı alımı için 1 kontenjan, Yazılım Önyüz (Front-End) Uzmanı alımı için 1 kontenjan ve  Ağ (Network) Uzmanı alımı için 3 olmak üzere 10 kadroya başvurular alınacak.

KPSS ve YDS Hükümleri

KPSS puanı olmayanların sınav değerlendirmesi 70 olacaktır. YDS şartı istenmektedir. Puanı olmayanların ise YDS’den 0 olarak değerlendirilecektir. KPSS ve YDS ile ilgili açıklama şu şekildedir.

2019 ve 2020 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği YÖK tarafından kabul edilen puanın yüzde 30 unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 olarak hesaplanacaktır.) sıralama yapılacaktır.

Başvuru İlanı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum