Milli İstihbarat Teşkilatı MİT Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Başladı

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Başladı

“MİT” Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. MİT’e personel alımı başvuru şartları ve tüm detaylarını bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte başvuru hususları ve tüm detayların yer aldığı haberimize dair detaylar.

2022 yılı MİT personeli olmak için şartlar ve başvurular belli oldu. MİT personeli başvuru şartları ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. Koruma ve emniyet memurları Milli İstihbarat Teşkilatı’na ait tesis, bina ve araçlar ile Teşkilat personeli ve yakınlarının güvenliğinin sağlanmasıyla görevlendirileceklerdir. İşte sürece ve şartlara dair detaylar.

Mit Koruma memuru nasıl Olunur?

Mit personeli olmak için adaylarda aranan şartlar şu şekildedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak, En az 1.75 m boya 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak gerekiyor.

Kadın adaylar için 29 yaşını doldurmamış olmak, En az 1.63 m boya ve 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak, tercihen savunma sporlarından herhangi biriyle aktif olarak ilgilenmiş olmak ve ilgili federasyona kayıtlı bulunmak

MİT personel alımı başvuru mezuniyetler

Erkek adayları için Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünden mezun olmak,

Üniversitelerin örgün eğitim veren meslek yüksekokulu programlarının herhangi birinden ön lisans mezunu olmak şartıyla 26 yaşını doldurmamış olmak,

Kadın adayları için en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak şartıyla 29 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı başvuru sağlık şartları

Vücudun herhangi bir yerinde protez bulunmamak gerekiyor. Ayrıca herhangi bir görme (renk körlüğü, göz tembelliği, miyop, hipermetrop, astigmat vb.) veya işitme kusuru taşımamak şartı var. Adaylarda vücudun herhangi bir yerinde dövmeye veya ciltte eşkal belirleyici nitelikte şekil bozukluğuna (ameliyat izi, yara izi, yanık izi vb.) sahip olmamak şartı da yer almaktadır.

Görevi yapmaya engel olabilecek psikolojik rahatsızlık veya uyuşturucu/uyarıcı madde kullanım öyküsü bulunmamak ile başvurulardan tercihen B sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor.

Mit başvuru nasıl yapılır?

2022 yılı MİT personeli alımı için adayların aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden süreci online olarak tamamlamaları gerekiyor. İşte sürece dair gerekli başvurular ve tüm detaylar.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum