Milli Savunma 18-32 Yaş Kadın Erkek Subay Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma 18-32 Yaş Kadın Erkek Subay Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı kadın erkek subay alımı ön başvuruları başladı. MSB ön başvuruları 10 Kasım 2020 tarihi bitimine kadar devam edecek. 18-32 yaş arasında subay alımı başvuru şartları neler? Subay olmak için adaylar hangi aşamalardan geçecek.

Milli Savunma Bakanlığı kadın erkek subay alımı başvuruları başlamıştır. 18-38 yaş arasında subay alımı 10 Kasım tarihi bitimine kadar ön başvurular alınmaya devam edilecek. Ön başvuru ekranı sayfa sonuna ilave edilmiştir. Kılavuz içerisinde detaylar yer alıyor olacak.

Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir. Başvuru kılavuzunda adaylardan ön başvuru sırasında sistem üzerinden yüklenmesi istenen belgeleri yüklemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru yapan adaylar "aşağı-yukarı" tuşlarını kullanarak tercih sıralarını belirleyecektir.

Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan adaylara (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) bu kanun kapsamında ilave puan verileceğinden terhis belgelerinin yanınızda bulunması lehinize olacaktır.

Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar, Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanların başvurusu alınacak. Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların kılavuz içerisinde detayları verilen bölüm mezunu olmaları gerekmektedir.

Müracaat edecek adaylar için; geçerli (2016 – 2020 Başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES) puanı (en yüksek olan puan baz alınacaktır) en az 70 olanlar ve ilgili sütunlardaki şartları taşıyor olanlar.

İngilizce ve Almanca Öğretmenliğine müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adayları için, ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki (2019 - 2020 dahil) başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış ve başvuru yaptıkları branş karşılığı olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, e-YDS) en az 85 puan alanlar başvuru yapabilir.

Beden Eğitimi öğretmenliğine müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adayları için, (2016 – 2020 Başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 70 puan alanlar başvurabilir.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde Görevlendirilmek Üzere Dış Kaynaktan Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru için son tarih 10 Kasım 2020 (saat 23.59)'dur. Başvurduğu branş için kılavuzda uygun Tablo (TABLO 1-3) ve geçerli Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES) puanı en az 70 olanlar başvuru yapabilecektir.

İngilizce ve Almanca branşlarına müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki (2019) dahil başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, e-YDS) en az 85 puana sahip olanlar başvuru yapabilecektir. Söz konusu dil puanı olmayan adayların başvuru yapmaması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk ve eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puanların muadili bir puana sahip olanlar sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

MSB başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum