Milli Savunma Bakanlığı 135 Personel Alımı Devam Ediyor 2017

Milli Savunma Bakanlığı 135 Personel Alımı Devam Ediyor 2017

MSB Açıktan 135 Devlet Memuru Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 135 kişi olarak açıklandı. Başvurular 06 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

MSB Açıktan 135 Devlet Memuru Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 135 kişi olarak açıklandı. Başvurular 06 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

Başvuru için Lise, Ön lisans ve Lisans düzeyinden 2016 KPSS sınavına girmiş olmak şart. En az puan şartı ilanda belirtilmemiştir. Adaylar sadece bir unvan tercihi yapabilecektir. Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında 135 personel alımı yapılacak.

Site olarak yaptığımız ve yayınladığımız haberler üzerine 135 personel alımındaki başvuru sorunları giderilmiştir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından 30 Aralık 2016 akşam saatlerinde yayınlanan personel alımına başvurular problemler nedeniyle yapılamıyor. Toplam 135 Devlet Memuru Alacak.

MSB KPSS minimum puan şartı olmaması nedeniyle bölüm şartı uyan herkes başvurabilmektedir. Ancak sistem kaynaklı gelen hatalar nedeniyle binlerce işsiz genç günlerdir başvurularını tamamlamaya çalışıyor. Başvuru yapanlar ise kayıt güncelleme ve görüntüleme işlemi yapamıyor. Kuruma telefon numaralarından ulaşmaya çalışan takipçilerimiz sürekli meşgul olduğunu bildirmekteler. Bu sorunların hepsi giderilmiş durumdadır.

Başvurular başlamış olup 06 şubat 2017 tarihileri arasında kurumun internet sitesinden yapılacaktır. İstenen belgeler: Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Öğrenim belgesi (diploma) veya geçici mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi, Müracaat edeceği unvan ait bonservis, ustalık-kalfalık belgesi, sertifika, ruhsat, ehliyet, KPDS/YDS belgesi vb. belgelerin aslı ve fotokopisi, şehit, malul gazi veya muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi , iş Talep Formu (Adaylar mavi tükenmez kalemle doldurup imzalayacaklardır.), Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, Adli sicil veya adli sicil arşiv kaydı olanların ilgili mahkeme kararları ve 12 adet vesikalık fotoğraf olması gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum