Milli Savunma Bakanlığı 2023/3 Askeri Personel Alımı Açıklandı! En Az İlköğretim

Milli Savunma Bakanlığı 2023/3 Askeri Personel Alımı Açıklandı! En Az İlköğretim

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 2023/3 başvuruları açıklandı. MSB askeri personel alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Personel Temin tarafından 2023/3 tercihleri kapsamında sözleşmeli yeni er alımları bugün açıklandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023 yılı (2023/3. dönem) sözleşmeli er alımı yapılacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı “KKK” 2023 yılı (2023/3 dönem) sözleşmeli er başvuru kılavuzu ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

MSB sözleşmeli er alımı mezuniyet ve yaş şartları

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

Sözleşmeli Er Olmak İçin Hangi Şartları Taşımak Gerekir?

Türk vatandaşı ve erkek olmak, asker, okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve aşağıdaki kılavuzda yer alan diğer hususlara haiz olmak şartları var.

Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde 2023 yılı 3. Dönem askeri personel alımları kapsamında sözleşmeli er alımı süreci yeni başvuruları 3 Nisan 2023 itibarıyla başladı. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum