Milli Savunma Bakanlığı Bilişim Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Bilişim Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı 01 Aralık 2016 da yayınladı. Yapılan açıklamada 30 kişi ihtiyaç olup başvuru son 20 Aralık 2016 tarih olarak belirtilmiştir.

Kamu Kurum ve Kuruluslarının Büyük Ölçekli Bilgi İslem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İliskin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8 inci maddesi uyarınca Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yazılı sözlü sınav basarı sırasına göre toplam 30 (otuz) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacağı açıklandı.

Alınacak Bilişim personelinde aranacak şartlar: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması dört yıllık fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik ve matematik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dısındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Ayrıca Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemis veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması, ve Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliyor olması gerekmektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2015 veya 2016 KPSS P3 puan türünden en az 70 puanı buluması ve İngilizce dilinde Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (KPDS YDS) alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen KPDS dengi puanı bulunuyor olması gerekmektedir. Ankara iş ilanları kariyer.

Başvuru yeri ve gereken belgeler: Fotoğraflı Başvuru formu ve 3 fotoğraf, Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge, Son altı ay içinde alınmış Adli Sicil Belgesi ve Detaylı Özgeçmiş olması gerekmektedir. Basvurular 06 Aralık 2016 da başlayıp 20 Aralık 2016 tarihleri arasında Bakanlığın internet sayfasında bulunan "Sözleşmeli Bilişim Personeli Basvuru Formu"nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne (Yahya Galip Cad. Bakanlıklar ANKARA) elden teslim edilmek suretiyle yapılacaktır. Posta yolu vb olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.