Milli Savunma Bakanlığı Lise Astsubay - Subay Alımı Duyurusu! 2022 MSÜ Uzatıldı

Milli Savunma Bakanlığı Lise Astsubay - Subay Alımı Duyurusu! 2022 MSÜ Uzatıldı

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde 2022 yılı Milli Savunma Üniversitesi MSÜ tercih süresi uzatıldı. Adaylar bu haberimizde yer alan detaylar çerçevesinde gerekli tüm detayları ve süreci hemen yapabilir. İşte detaylar.

Milli Savunma Bakanlığı "MSB" tarafından MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ namına 2022 yılı MSÜ tercih başvuruları için duyuru yapıldı. MSB Personel Temin'de lise mezunu subay ve astsubay alımları kapsamında tercih başvuruları uzatıldı. İşte 2022 yılı Milli Savunma Üniversitesi "Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları" tercih işlemlerine dair gerekli detaylar.

2022 MSÜ tercih başvuruları

ÖSYM'nin yaptığı  2022 MSÜ’ye 27 Mart’ta katılan ve 2022 YKS başvurusu bulunan adaylar tercihler 17 Mayıs'a kadar yapılabileceği açıklandı. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları MYO için tercihler alınıyor. İşte diğer detaylar.

HHO "Hava Harp Okulu" tercihleri

Hava Harp Okulu "HHO" için yapılacak seçim aşamalarına sadece ilk tercihi Hava Harp Okulu olan adaylar arasından MSÜ SAYISAL puan sırası ve çağrı kontenjanına göre olacağı açıklandı.

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu tercihleri

2022 MSÜ tercihleri kapsamında Bando Astsubay MYO tercih eden adaylardan çağrı kontenjanına girenler mülakat aşamasını müteakip Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına alınacağı belirtildi. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, teori ve çalgı performansı olmak üzere 2 ana bölümden oluşacak.

Harp Okulları subay alımı tercihleri

Kara Harp Okulu Sayısal (KHO-Sayısal), Kara Harp Okulu Eşit Ağırlık (KHO-Eşit Ağırlık), Kara Harp Okulu Sözel (KHO-Sözel), Deniz Harp Okulu (DHO), Hava Harp Okulu (HHO), Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Harp Okulu (SG-DHO) için olacak.

Astsubay Meslek Yüksekokulları MYO astsubay alımı tercihleri

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu (Kara Asb. MYO), Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu (Deniz Asb. MYO), Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu (Hava Asb. MY ), Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Asb. MYO (SG-Deniz Asb. MYO), Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (Bando Asb. MYO) olacak.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.