Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde Genel Kurmay Başkanlığı namına alınacak 55 memur alımı için sınav sonuçları açıklandı. MSB memur alımı sonuçları online sorgu sayfası bu haberimizde.

Millî Savunma Bakanlığı MSB ile Genelkurmay Başkanlığına 2020 YILI UZMAN YARDIMCISI TEMİNİ kapsamında 55 kadro için sonuçlar açıklandı. MSB 55 memur alımı sınav sonrası yapılacak işlemler ve sorgu sayfasına haberimizden erişim sağlayabilirsiniz. Milli Savunma Bakanlığı memur alımı sonuçları açıklandı. İşte MSB 55 memur alımına dair detaylar:

MSB SONUÇ AÇIKLAMA DUYURUSU

Millî Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nda istihdam edilecek Millî Savunma Uzman Yardımcısı ve Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı pozisyonu için 5-9 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılan sınav sonuçlarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILDI?

Sınav baraj notu 100 üzerinden 70’tir. Sözlü sınavdan 70 baraj notunun altında puan alan adaylar elendi. Değerlendirme neticesinde her unvan için asil ve yedek liste ayrı ayrı belirlendi. Yapılan tüm sınavlar sonucunda başarılı olan adayların isim listesi ve yapmaları gereken hususlar Personel Temin internet sitesinde yer aldı. Haberimizin en altından “Sonuç Sorgulama” sayfasına direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

SONUÇLAR SONRASI İLK AŞAMA

MSB ve Genel Kurmay Başkanlığı 55 memur alımı için sonuçların ardından adayların sağlık muayeneleri yapılacaktır. Sağlık Muayene İşlemleri Nasıl Yapılacaktır?

Adayların sağlık raporu işlemleri için, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularında muayene işlemleri başlatılacaktır.

Adaylar, kendisine verilen sevk belgesi ile belirtilen tarihte sağlık raporu işlemlerine başlayacaklardır. Her ne sebeple olursa olsun sevk belgesinin geçerli olduğu süre içerisinde (Ankara ili içinde üç iş günü, Ankara ili dışında beş iş günü) sağlık işlemini başlatmayan adaylara ikinci kez hastane sevk belgesi verilmeyecek ve işlemleri sonlandırılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum