Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 1072 personel alımı başvuruları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 1072 personel alımı başvuruları

Milli Savunma Bakanlığı 1.072 personel alımı yapacağını yakın zamanda açıkladı. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, MSB sürekli işçi alımı şartları neler? Detayların tamamını yazımızda bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı üzerinden yapılacak personel alımları İŞKUR internet sitesi üzerinden 16 Temmuz 2020 tarihi itibariyle başladı. 21 Temmuz 2020 saat 23:59 kadar online başvuru yapılabilir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

İlanların bazılarında ikamet şartı bulunuyor. ikamet ettiğiniz şehirde alım var ise başvuru yapabilirsiniz. Genel alım başvurularına herkes ikamet şartsız başvuru yapabilecek.

Kamusal haklardan yoksun olmamak.

Askerliği yapmış olmak, tecilli veya muafiyet hakkı kazanmak.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almıyor olmak.

Kurum tarafından istenen eğitim seviyesine sahip olmak.

Affa uğrasa Devletin güvenliğine karşı suç işlememek.

Terör örgütlerine üyeliği bulunmamak.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamak ve bu örgüt hakkında propaganda yapmamak.

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan belgelerini getirmeleri gerekir.

msb-milli-savunma-bakanligi-logo.jpg

MSB Başvuruları Nasıl Yapılır?

MSB sürekli işçi alımına İŞKUR üzerinden başvuru gerçekleştirilebilecek. Başvuru gerçekleştirmek için ilk olarak İŞKUR e-devlet üzerinden kayıt olmanız gerekir. İŞKUR'a giriş gerçekleştirdikten sonra MSB'nin İŞKUR'dan yayınladığı ilan sayfası üzerinden başvur işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

İşe Alım Süreci Nasıl Olacak?

Açık iş pozisyonları için kurum tarafından sözlü ve yazılı sınav gerçekleştirilecektir. Sınava açık iş gücü sayısının tam dört katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adaylar arasında kura çekimi gerçekleştirilecek. Kura sistemine göre 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle kurum tarafından belirlenecek.

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların mutlaka belgeleri ile beraber kuruma başvuru yapmaları gerekiyor. Kura çekimi, Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılacak. 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 10:30’da noter huzurunda yapılacak olan kura sonucunda belirlenen adaylar sınava girmeye hak kazanacaktır.

Sınava girmeye hak kazanan adayların listeleri ise Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayınlanacak. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ gerçekleştirilmeyecektir. Personel alım ilanı konusunda daha fazla bilgi için Milli Savunma Bakanlığı’ının resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum