Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 15 kişi olarak açıklandı.Başvurular devam etmekte olup 06 Mart 2017 tarihinde sona erecektir. Son olarak bakanlık düzeltme ilanı yayınlayarak 2015 KPSS puanı dahil edildi.

02 Şubat 2017 tarih ve 29967 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan AB Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu’nun 3/ç maddesi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 04/ 05 Temmuz 2015 veya 22/ 29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre puan türlerinin herhangi birinden 70 ve daha üzeri puan almış Adaylar arasından 8 (Sekiz) AB Uzman Yardımcısı ve 7 (Yedi) Uzman yardımcısı olmak üzere Toplam 15 kişi istihdam edilecektir.

Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı 8 kişi ve Uzman Yardımcısı 7 kişi için şartlar: Lisans Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri  mezunu olması gerekmektedir. 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 04 ve 05 Temmuz 2015 veya 22 ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre tabloda belirtilen puan türlerinden 70 ve daha üzeri puan almış olması gerekmekte. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış olmak kaydıyla YDS/e-YDS İngilizce dilinden en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olması gerekmektedir.

Başvuracak personeller arasından KPSS puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle sınava başvuran adaylar arasında yapılacak sıralamaya göre başvurusu kabul edilenlerden belirtilen kadro sayısının 4 katı kadar aday içinde bulunması gerek.

Başvuru şekli: AB Uzman Yardımcılığı sınavı için başvurular 02 Şubat 2017 tarihinden 06 Mart 2017 günü mesai bitimine (saat 17.30) kadar yapılabilecektir. Başvurular resmi internet adresi üzerinden başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Şahsen, posta yolu, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar öncelikle elektronik ortamda resmi internet adresindeki Aday Giriş Ekranına giriş yaparak, Başvuru Formu'nu doldurmak suretiyle başvuru işlemlerini yapabileceklerdir.

Alınacak personeller Millî Savunma Bakanlığı merkez Ankara teşkilatında görevlendirilecek ve başvurusu kabul edilen adaylar arasında mülakat sınavı yapılacak olup mülakat tarihleri alım ile ilgili detayları ilan kılavuzunda bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı 8 kişi AB uzman Yardımcısı Giriş sınav ilan kılavuzu için Tıklayınız. Milli Savunma Bakanlığı 7 kişi uzman Yardımcısı Giriş sınav ilan kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.