Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Başladı! Kara-Deniz-Hava

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Başladı! Kara-Deniz-Hava

Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2021 yılı (2021/3 dönem) sözleşmeli er alımı başvuruları.

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” bünyesinde Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için 2021 yılı (2021/3 dönem) sözleşmeli er başvuru kılavuzu yayımlandı. KKK, DKK ve HKK için yeni sözleşmeli er alımı başvuru ekranı açıldı.

MSB sözleşmeli er alımına kimler başvurabilir?

  • Milli Savunma Bakanlığı MSB için sözleşmeli er alımı için başvuru şartları şu şekildedir:
  • Türk vatandaşı ve erkek olmak,
  • En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
  • Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak,
  • Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.
  • Diğer başvuru tüm koşullarına haberimizin en altındaki başvuru kılavuzu bağlantısından erişim sağlayabilirsiniz.

sozlesmeli-er.jpg

MSB Sözleşmeli er alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

Adaylar başvurularını MSB Personel Temin internet sitesinden yapabilirler. Başvuru ekranına haberimizin en altından ulaşabilirsiniz. Başvuru detayları, başvuru kılavuzu ve tüm hususlara aşağıdaki kılavuzdan ayrıca ulaşabilirsiniz. Başvuru süreci başladı.

Sözleşmeli er alımları başvuruları nasıl yapılacak?

Personel Temin internet sitesine e-devlet ile giriş yapılarak çevrimiçi gerçekleştireceklerdir. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra başvuru sayfasının çıktısını alarak kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine müracaat edeceklerdir.

Adayların çevrimiçi başvuru formunu doldurmalarının ardından başvuru bilgileri başvuru merkezinde kayda girecektir. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde TC Kimlik Numarası kullanılacaktır.

HKK - DKK -KKK Sözleşmeli Er Alımları

2021 yılı 3. dönem kapsamında MSB'ye HKK sözleşmeli er alımı, DKK sözleşmeli er alımı, KKK sözleşmeli er alımı yapılıyor. İşte başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı tüm detayları:

(Kılavuz Kurum Tarafından Kaldırıldı Gelişme Olunca Duyurulacaktır.) Başvuru Kılavuzu.

Başvuru Ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum