Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az İlkokul mezunu sözleşmeli Er ilanı 21 Kasım 2017 de yayınladı. Başvuracaklar 24 Kasım 2017 ile 29 Aralık 2017 arasında yapabilirler.

Sözleşmeli Er alımına başvuracaklarda KPSS şartı aranmamaktadır. İlkokul mezunu olmaları yeterlidir. Ayrıca En az ilköğretim okul mezunu olup askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar) başvuru yapabilirler.

Adaylar başvurularını internet adresinde 29 Aralık 2017 tarihine kadar kurumun genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

Başvuruda izlenecek yol şöyle: Evrakların incelenmesinin ardından Fiziki yeterlilik testi, Mülakat, Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri (fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olan adaylar için).

Adaylarda boy kilo tablosu askeriye alımlarıyla aynı olarak açıklanmış olup ilan kılavuz içerisinde mevcuttur. Adaylar başvurularını on-line yaptıktan sonra aday numaraları verilerek kayda gireceklerdir.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum