Milyonlarca Lise Önlisans Lisans Mezununa KPSS 2021/1’de Yüksek Kontenjan

Milyonlarca Lise Önlisans Lisans Mezununa KPSS 2021/1’de Yüksek Kontenjan

Milyonlarca Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adayı için yüksek kontenjan bekleniyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu milyonlar KPSS 2021/1 merkezi atamasında yüksek kontenjan bekliyor. Hangi branşlara, kadrolara atama artmalı?

2021 yılı kamu personeli alımları gerek sözleşmeli gerek kadrolu gerekse işçi statüsünde kamu kurum ve kuruluşlarında ilanlar bazında alınıyor. Kimi kurum yeni ilanlar yayımlarken kimi kurum da kontenjanlara dair Bakanlıklar veya kurumlar bazında açıklamalar yapmaya devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına yeni ilanlar geldikçe sizleri anlık olarak bilgilendirmeye ve en önemlisi de GÜNDEM oluşturarak yeni ilanlar için sesinizi duyurmaya devam ediyoruz.

Son olarak Adalet Bakanlığı 11 bin 484 alımı öncesinde yaptığımız haberler ve oluşturduğumuz gündem sonrasında ilan süreci hızlanmış ve Bakan Gül’ün son açıklamasının hemen ardından 4 başvuru kılavuzu bazında beklenen ilanlara başvurular alınmaya başladı.

KPSS Merkezi Atamaları

2021 yılı KPSS atamaları için de milyonlarca LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS adayının beklentilerini, taleplerini gündeme getirmek istiyoruz. 2021 yılı merkezi atamalarında muhtemel kadro sayılarının artması adına kontenjanların açıklanmasından önce yıllardır verilen düşük kontenjanların bu atamada artırılmasını adaylar adına bir kez daha talep ediyoruz.

2021/1 Merkezi Atama Kontenjanları

Kamu Kurum ve kuruluşlarından talepler toplanıyor ve kurumlar kontenjan taleplerini Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına iletiyor. Adaylar KPSS 2021/1 atamasında haklı olarak yüksek kontenjan bekliyor ve MÜLAKATSIZ olarak merkezi atamada en üst seviyede atama sayısı talep ediyor.

Bakanlık tarafından kurumların talepleri alındıktan sonra da ÖSYM’ye gönderilecek KPSS tercih kılavuzu şekillenecek. Henüz zaman varken ve Cumhurbaşkanlığı 2021 yılı atama kontenjanları açıklanmamışken, bu atama da, 2021 yılı merkezi atamalarında yüksek kontenjan açıklanması talep ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından açıklanan ilk atama kontenjanları 2020 yılından kalan ve bu yıl kullanılması için verilen sayılardı. 2021 yılı için Cumhurbaşkanlığı SBB tarafından yeni kontenjanlar merkezi atamalar öncesinde açıklanacak ve bu sayının da oldukça yüksek olması talep ediliyor.

Hangi Kadrolara, Mezuniyetlere Atama Olmalı

Kontenjanların artması adına sizler de taleplerinizi ayrıca yorum olarak yazabilirsiniz. Gerek unvanlar gerekse mezuniyetler bazında taleplerinizi iletebilirsiniz. Gerek sizlerin çabası gerekse İş İlanları Kariyer olarak bizlerin desteğiyle sesinizin daha fazla yerde duyulmasını sağlayabileceğiz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
151 Yorum