MKE 94 Kamu Personel Alımı 2017

MKE 94 Kamu Personel Alımı 2017

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) İşçi Alımı (Kamu Personeli Alımı) iş ilanları yayınladı. Alınacak Personel sayısı 94 kişi olarak açıklandı. Başvurular İşkur tarafından yayınlandıktan sonra 03 Nisan 2017 tarihinde sona erecektir.

Kurumun Kırıkkale’de bulunan MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğüne çalıştırılmak üzere 94 kamu personeli alımı (Lise ve dengi okul mezunu) yapılacaktır.

Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, İŞKUR tarafından 2016 KPSS P94 türünden en az 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Alınacak işçilerde izlenecek yol şöyle: Anılan Yönetmelikteki şartları taşıması, İlan tarihinde geçerli olan ve kişinin eğitim düzeyine göre girmiş olduğu KPSS’den ilanda istenen taban puanı almış olması, Türkiye İş Kurumunca yayınlanacak olan ilanda belirtilen başvuru süresi içerisinde Türkiye İş Kurumuna müracaat etmesi, Vasıflarının ilandaki talep şartlarımıza uyması, Türkiye İş Kurumunca yapılan sıralamaya göre tarafımıza gönderilecek aday listesinde bulunması, Ayrıca tarafımızca yapılacak olan sözlü sınav veya mülakatta da başarılı olması gerekmektedir.

Kurumun sayfasında personel alımı ile ilgili aynen şunlar belirtilmektedir. Yeni personel alımına ihtiyaç duyulması halinde o yıla ait Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının Genel Yatırım ve Finansman Programına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar çerçevesinde işlem yapılmakta olup, personel alımları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) başarılı olanlar arasından ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir.

Alınacak sürekli işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09 Ağustos 2009 tarih ve 27314 sayıl Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

Başvuracak adaylar için kılavuzu okuduktan sonra şartların kendilerine uyup uymadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Sonraki aşamada işkur üzerinden çıkılan ilana zamanı geçmeden başvuru yapma suretiyle sonuçlandırılabilir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum