MSB 24 Bin Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı 3 Mart 2017

MSB 24 Bin Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı 3 Mart 2017

03 Mart 2017 tarihinde 11 Bin Uzman Erbaş ve 13 Bin Sözleşmeli Er olmak Üzere Toplam 24 Bin Personel Alım ilanı yayınlandı. Başvuracak adaylar için başvuru linki sayfa sonunda yer almaktadır. Şartları uyan adaylar içeriği dikkatle okusunlar. Tıkla Başvur.

13 Bin Sözleşmeli Er alımı için şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okulları mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak bitirmiş ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar) gerekmekte.

En az ilköğretim ve yurt dışındaki denk okular mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar), Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak atanmamış olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olması gerekmekte.

Adayların online başvuru formunu doldurmalarını müteakip en son aşamada, her aday için aday no otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir. İnternet ortamı dışında dilekçe gibi yöntemlerle yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.

11 Bin Uzman Erbaş alımı için şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki denk okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvuru esnasında görevli olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış olanlardan terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Mart 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar) gerekmektedir.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihinde yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerî okullardan ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dahil), ast subay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapanlar ve başvuruda yapmak isteyen adaylar Sözleşmeli Erbaş, Er Yönetmeliği MBS MADDE 28 (Değişik:13.11.2014-29174/6 md.) doğrultusunda belirtilen kriterleri sağlamaları koşuluyla müracaatta bulanabilirler.

Başvurunun tamamlanmasına müteakip bütün işlemlerde bu aday numarası kullanılacağı dolayı adayların bu numaraları kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir. Online başvuru formu T.C. no adı, soyadı ve aday numara bilgisi girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir. Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçeler geçersiz sayılacak ve işlem yapılmayacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.