MSB 38 Devlet Memuru Alımı Başvuruları ve Branş Kadro Dağılımı

MSB 38 Devlet Memuru Alımı Başvuruları ve Branş Kadro Dağılımı

Milli Savunma Bakanlığı 38 devlet memur alımı başvuruları ve kadro dağılımları adaylarla paylaşıldı. Bu kapsamda başvuru yapacaklar için tarih 19 Ocak 2020 de sona eriyor. MSB alımı Kuvvet Komutanlıklarına yapılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda 38 devlet memuru alımı yapılacağı duyurulmuştu. MSB devlet memuru alımı başvuru şartları ile birlikte branş bazda kadro dağılımı verilmiştir. Adaylar başvurularını 19 Ocak 2020 bitimine kadar yapmaları gerekiyor.

Alım subay olarak Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Üniversitesi, Kuvvet Komutanlıklarına yapılacaktır. Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan adaylara (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) bu kanun kapsamında ilave puan verileceğinden terhis belgelerinin yanınızda bulunması lehinize olacaktır.

Subay alımı başvuru şartları; 1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular), (b) Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular), (2) Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO1’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkate alınmayacaktır).

Adayların lisans mezunu olması gerekiyor. Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir. Başvuru kılavuzunda adaylardan ön başvuru sırasında sistem üzerinden yüklenmesi istenen belgeleri yüklemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

MSB memur alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum