MSB Askeri Alımlar 10 Aralık Tarihinde Sona Erecek

MSB Askeri Alımlar 10 Aralık Tarihinde Sona Erecek

Milli Savunma Bakanlığı MSB Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden askeri personel alımları başvuruları sona eriyor. MSB askeri personel alımları başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde.

2020 yılı askeri personel alımları kapsamında başvurular tamamlanıyor. Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Türk Silahlı Kuvvetleri “TSK” bünyesinde görev yapmak üzere askeri personel alımı başvurular için 10 Aralık 2020 son tarih. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından Kasım ayında ilan edilen başvurular ve tüm detaylar şu şekildedir:

Askeri Personel Alımı Başvuru Süreci

2020 yılı askeri personel "subay" alımları için başvurular Milli Savunma Bakanlığı MSB'nin personel temin internet sitesi üzerinden 10 Aralık 2020 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvurular internet sitesinden sadece çevrim içi olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta ile başvuru kabul edilmeyeceği özellikle pandemi sürecinden dolayı belirtilmiştir.
Hangi Bölüm Mezunları Başvurabilir?

2020 yılı askeri personel alımı için KPSS ve mezuniyetler de şu şekildedir: 4 yıl ve daha fazla süreli fakülte veya yüksekokulların kaynak okul programlarından mezun olanlar başvuru yapabilecektir. 2019 veya 2020 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar başvuru yapabilir.

Her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, 2018 yılı ve öncesi KPSS puanı kabul edilmemektedir. Üniversite bölümlerinin ayrıntısına başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

KPSS Şartsız Askeri Personel Alımı Branşları

KPSS Şartsız Subay Alımları için branlar şu şekildedir: Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Veteriner Hekim ve Eczacı sınıflarına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak. Ancak Yabancı Dil Öğretmenliklerine müracaat edecek adaylar, öğretmen ve mühendis kontenjanlarına müracaat edecek adaylar, İngilizce Öğretmenliği için başvuracak adaylar ile Mühendislik kontenjanları için başvuracak adayların KPSS veya YDS ile ilgili hükümleri ve özel şartları dikkatlice kılavuzdan incelemesi gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum