MSB Askeri Personel Alımında Adaylardan Şartlar Esnetilsin Talebi

MSB Askeri Personel Alımında Adaylardan Şartlar Esnetilsin Talebi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan erkek ve kadın adayların başvuru yapabileceği subay alımları, erkek adayların başvurabileceği astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er alımlarında adaylar şartların esnetilmesini istemektedir. İşte adayların o t

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden erkek ve kadın adayların başvuru yapabileceği askeri personel alım ilanları yayınladı. Milli Savunma Bakanlığı’nın alım yapacağı kadrolar subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er olarak belirtilmiştir.

Subay ve astsubay alımlarında son başvuru tarihi 11 Eylül 2017 iken uzman erbaş ve sözleşmeli er alımında son başvuru tarihi 30 Eylül olarak belirtilmiştir. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu ilana en az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir. Adayların alım şartları hakkında istekleri ise şu şekildedir:

Kadın adayların başvuru yapabileceği alım sadece subay alımıdır. Subay alımı dışında astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er alımlarına sadece erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. Kadın adaylar bu kapsamda, kendilerine daha çok kadro verilmesini talep etmektedir.

Adayların bir diğer değişmesini istediği konu işe yaş şartı konusudur. Sözleşmeli er alımlarında 1 Ocak 1992 ve 31 Aralık 1997 arası doğumlu adayların, astsubay alımlarında 1 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olan adayların başvuruları kabul edilmektedir. Adaylar bu konuda yaş şartının esnetilmesini de istemektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı aracılığıyla alım yapılacak astsubay ve subay alımlarında ise baraj şartının kalkması talepler arasında yer almaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı on binlerce askeri personel alımı ilanına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum