MSB Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! Başvuru Ekranı

MSB Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! Başvuru Ekranı

Lise mezunu astsubay alımları yapılacak. 2021 yılı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Adaylar lise mezunu astsubay alımı başvurularını nasıl ve hangi şartlar dahilinde yapacak. Detaylar aşağıdadır.

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde askeri okullara öğrenci alımları kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı. Astsubay alımlarını da içere 2021 MSÜ başvuru kılavuzu kapsamında lise mezunu astsubay alımına dair detayları ve tüm şartları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Başvuru Süreci

Astsubay öğrenci alımı için adaylar başvurularını ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden yapabileceklerdir. Öte yandan başvurular ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM'nin mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilir. Sınav başvurularında HES kodunuzun da olması gerekiyor. Adayların bu hususa dikkat etmesinde fayda var. Başvurular 27 Ocak ile 27 Şubat 2021 tarihleri arasında olabilecek.

Astsubay Alımları Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Astsubay MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

Gün ve aya bakılmaksızın Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21yaşında olmak gerekiyor.

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2021 yılında Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2019 ve 2020 yılında mezun olmak gerekiyor.

Lise ve dengi okulların tamamından bu maddede belirtilen tarihlerde mezun olan veya mezun olabilecek tüm adayların başvuru yapmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için ÖSYM tarafından 4 Nisan 2021 tarihinde yapılacak 2021 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2021-MSÜ) katılmış ve bu sınavdan MSB’ce belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak gerekiyor.

Astsubay Alımları Sınav Şartı

2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir. 2020-YKS TYT sınavına girmiş, 200 ve üzerinde puan almış adaylar ÖSYM’nin belirlediği diğer şartları taşıması halinde 2021-YKS TYT oturumuna katılmayabilirler. Öte yandan MSÜ tarafından MSB’nin bir taban puan belirleyebilmektedir.

Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu.

Astsubay - Subay Alımları VİDEO HABERimiz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.